11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Злато за штипската танчерка  Клара Бојаџиева

На танцовиот натпревар што се оддржа во Салерно, Италија, штипјанката Клара Бојаџиева освои прво место и златен трофеј во категоријата класичен балет соло до 14 години. Бојаџиева беше во единствениот четиричлен  македонски тим, од штипското балетско студио Арабеск.Девојчињата од Арабеск учествуваа и на едукативниот зимски камп, каде се сретнаа со различни танцови дисциплини и педагози.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles