15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Ромите од кај штипско Нервно се селат, ќе се гради Студенстки дом

Ромските семејства кои сега живеат кај некогашното Нервно одделение наскоро ке бидат преселени. Предидено е тие да живеат на локација кај Мирјанина црва за што во моментов се изработува детален план по што ке се изградат и типски згради.

Паралелно, во тек се повеке постапки кои треба да овозможат изградба на Студенстки дом.

На УГД Штип во моментов има околу 1200 редовни странски студенти но и уште најмалку 5000 студенти од сите делови на државата кои имаат потреба од сместување.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles