15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Хрватска: Се заканува нов бран иселувања

Нов емигрантски бран и се заканува на Хрватска, пишува загребски „Вечерњи лист“, притоа како причина наведувајќи ги новите поскапувања како последица на воведувањето на еврото и високата инфлација. „Ако младите со просечна плата од илјада евра не можат да си дозволат стан кој чини две, три или повеќе илјади евра за метар квадратен, ниту пак се достапни за изнајмување станови со поволни цени, што ќе ги задржи тука?“, пишува весникот.  

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles