15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија: 72-годишен Македонец обвинет за шверц со марихуана

Окружното јавно обвинителство од бугарскиот град Ќустендил започна истрага против 72-годишниот македонски државјанин К.К., под сомнеж за шверц на дрога.Припадници на Одделението за борба против трговија со дрога при претрес на автобус на релација Скопје – Истанбул, во личниот багаж на К.К. пронашле 6 килограми марихуана поделена во шест пакувања, од кои дел биле скриени во божиќни подароци.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles