15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

За две недели 34 случаи на грип во Штип

За две недели, во Центарот за јвно здравје во Штип регистрирани се 34 случаи на грип. Најголем број од случаите се деца на возраст од 5 до 14 години.  Голема фреквенција на пациенти со грип има и во Итната медицинска служба, каде исто така доминираат пациенти со висока температура и кашлица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles