15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Како ќе се подели најатрактиванта градежна локација во Штип?

На маса на штипските проектанти е најатрактивната градежна локација. Работата тие треба да ја завршат деновиве зашто најдоцна до 18 јануари т.н.  Проект Печурки треба да се најде пред советниците.

Освен по вредноста, овој проект голем интерес привлекува и по наменскиот епилог бидејки има многу засегнати грагани. Трговците кои сега работат таму но и жителите од околните згради кои ктгорично се противат за изградба на првопредвидената осумкатна зграда.

Доколку се оди по планот, заинтерсираните инвеститори на лицитација би можеле да се јават веке на пролет.

Овој проект досега инспирација беше за тројца градоначалници но од различни причини сите тие од него се откажуваа поради што овој дел од Штип и понатаму плански и градежно е недоречен.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles