12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Хрватска: Трговците до петок да ги намалат цените

Премиерот на Хрватска Андреј Пленковиќ ги повика трговците до петок да се вратат на старите цени кои неоправдано ги покачија при претворањето на куните во евро. „Се случи дел од деловните субјекти да ја искористат размената на куни во евро и да ги покачат цените под превезот на „заокружување“, изјави Пленковиќ пред новинарите во Загреб.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles