15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Штипјани застануваат зад Жан Митрев

Во сите сегашни и идни правни искушенија штипјани застануват зад нивниот сограганин , кардихирургот со светско реноме Жан Митрев, зашто тие не веруваат дека тој правел нешто што не треба. Ова е став на граганите откако против него обвинителтсвото поднесе кривична пријава за измама.

За штипјани, Митрев е синоним на врвен професионалец но и хуманист од највисоко ниво.

Во насока дека е невин, реномираниот кардиохирург денес категорилно изјави.

„Јас не се плашам од обвинение, ќе се докажувам ако треба 100 години за тоа бидејќи нема такво нешто. Јас ќе одам и ќе се докажувам пред суд. Јас сум жртва, планирано со сценарио до ден денес. Никого не сум измамил. Од почетокот до денес работам искрено. Направив врвна болница, се задолжив многу и нема факт и аргумент дека некој сум сакал да измамам“, изјави Жан Митрев

Жан Митрев е еден од најсилните брендови на Штип во неговата нова историја од каде тргнува и неговото лансирање во височините до кои стигна. Што и да се случи на крајот од оваа приказна, Митрев во Штип сојузник ке има секогаш, порачуваат неговите поддржувачи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles