21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Кочани – Избор на спортист за 2022 година

Општина Кочани во соработка со Асоцијацијата на новинари – Кочани и годинава ја организира манифестацијата Избор на спортист за 2022 година. На манифестацијата ќе се изберат: најдобар спортист за 2022 година; најдобар млад надежен спортист; најдобра екипа; најдобар тренер; спортски работник. При пријавувањето e потребно да се достават податоци за постигнатите резултати и копии од добиените признанија за освоени места (од турнири, државни и меѓународни натпревари). Рокот за пријавување е до 19 јануари 2023 година, а документите се доставуваат до Одделението за јавни дејности преку Едношалтерската канцеларија во Општина Кочани.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles