20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

ПКЛ: На 29 јануари старт на 2 дел од ПКЛ

На 29 јануари  продолжува пролетната сезона во Втората кошаркарска лига. Штипските кошаркари  ќе се обидат по 6 години да се вратат во Првата лига.Штипјани имаат една единствена цел- да стигнат  први или втори на табелата  на крајот од првенството, со што ќе имаат привилегија во нокаут мечевите во третите средби да играат дома. Засега  има три екипи кои конкурираат за првите две места на  табелата- Вардар, Соколи и Анѓели.

Во првата средба од вториот дел КК Соколи 1933 ќе игра со  МЗТ Скопје уни банка. За подсетување,во есенската средба, штипјани во последната  секунда постигнаа три коша и победија  со еден кош разлика.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles