15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Брегалничката епархија повикува на масовност за скокање по Светиот крст

На седум дена пред празникот Водици и големата традиција скокање по Светиот крст, од Брегалничката епархија повикуваат на масовност за пријавување.

Годинава, скокањето по Светиот крст ке се организира на нколку локалции во Штип а најизвесни се на мостот кај Ново Село и мостот кај  Астибовата градинка на Брегалница.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles