15.3 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Србија: Рекордни 4,1 милијарди евра инвестиции

Народната банка на Србија објави дека и покрај зголемената глобална неизвесност, Србија минатата година забележа рекорден прилив на странски директни инвестиции.  „Од почетокот на јануари, заклучно со 10 декември, приливот на странски директни инвестиции изнесува 4,1 милијарди евра, така што извесно е дека ќе имаме нов рекорд во 2022 година“, наведуваат од НБС.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles