15.9 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Ќе зема ли незаконски пари Секретарот на СДСМ Штип, прашаа денес од ВМРО ДПМНЕ. СДСМ: Изборот е законски

Поранешниот незаконски директор на штипската гимназија Славчо Стојменски и партиски секретар Тамер Јамаковски незакински повторно е избран на незаконска функција, овој пат како член на УО на ХС Злетовица за то ке добива 7 000 денари месечен паушал, рекоа на Прес од ВМРО ДПМНЕ.

На прозивката од ВМРО ДПМНЕ, од СДСМ одговорија дека именувањето е законско, а ВМРО замајува и дефокусира.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles