15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Делчево ја ограничува брзината на возење на 30 км/ч

Поставување на нови сообраќајни знаци и воведување на т.н Зона 30 се спроведува во неколку населби во Делчево. Со оваа активност е планирано да се постават 290 сообраќајни знаци и опрема. Сообраќајна сигнализација се поставува на улиците „Орце Николов“, „Скопска“, „Острец“ , „Вера Јоциќ“, „Маршал Тито“ и локалниот пат Делчево – Тработивиште, улиците „3“и „4“ кои водат до новиот градски пазар.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles