20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Нема мнозинство за уставни измени изјави денеска лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски.

Позицијата во Парламентот нема мнозинство за уставни измени изјави денеска од Вевчани, лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, изразувајќи сомнеж и во мнозинството што ја држи Владата стабилна.

За Мицкоски,само предвремени парламентарни избори ќе покажат дали Владата на Ковачевски е способна и понатаму да се справува со оваа криза или не.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles