15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Словенија:  Снегот затвори  патишта

Голем дел од Словенија синоќа беше зафатен од обилни снежни врнежи кои предизвикаа проблеми во сообраќајот. Поради снег и лизгање на камиони затворени се крајбрежниот автопат и дел од обиколницата Љубљана. На многу словенечки патишта снег остана на тротоарите, пишува N1 Словенија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles