15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Даниел Калов се враќа во Штип од Англија

Даниел  КАЛОВ е еден од најдобрите кошаркари на  КК Соколи, се враќа во Штип од Англија. По тој повод тој изјави.   „Се враќам утре. Веднаш ќе се приклучам  на екипата на тренинзите. Искрен да бидам, јас сум убеден   дека напролет ќе играме и подобро и на крајот  ќе се најдеме во горниот дел на табелата, за да  имаме и предност кога ќе се играат нокаут средбите. Верувам , сонот на  нашите фанови и на градот ќе го  реализираме- да се пласираме во Првата лига, каде   играв пред  6 години за екипата на УГД…“- вели искусниот Даниел Калов.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles