12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Казни до 4.500 евра за пушење во затворено

Државниот пазарен инспекторат изрекол 56 казни за непочитување на Законот за заштита од пушење. Според Законот од 2.000 до 4.500 евра е казната за правно лице кое ќе го прекрши Законот за забрана за пушење, а од 500 до 1.000 евра за одговорното лице во правниот субејкт.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles