14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Реконструкција на патот Блатец – Детлово

Денес започнаа и градежните активности за реконструкција на локалниот пат Блатец-Детлово во вкупна должина од 3 километри. Средствата во висина од околу 20 милиони денари се обезбедени од Меѓународната банка за обнова и развој.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles