20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Романија:Прoфесијата поп една од најплатените

Професијата свештеник е една од најбараните во Романија, според истражување објавејно во „Антена обсервер“. Податоците говорат дека поп со средно образование заработува околу 815 евра, а оној со високо образование – околу  1.020 евра. Износот може да се зголемува зависно од акумулираниот стаж, па да достигне и до неколку ијади евра  месечно, за повисоките позиции во Романската православна црква.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles