12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Сообраќајната некултура голем проблем во Штип

Најчест проблем во Штип е пронаоѓањето на паркинг место, па возачите често на 5 минути се паркираат со вклучени трепкачи, а со тоа прават голема гужва и тешко движење. Овој пат случај е улицата Ванчо Прќе каде од низа паркирани возила сообраќајот се одвива споро и со застој.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles