20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

ЈП-ја добија и до 100 % пониски сметки за струја

ЈП-ја од Регионот добија од 40 до  100 %  пониски сметки за струја , откако беа ставени на листата на потрошувачи со повластена цена.

На ЈП „Брегалница“ – Делчево повластената позиција  му донесе 100 % помала сметка за декември.

Во најголемото ЈП –е во регионот, штипски Исар новата сметка за струја се уште ја очекуваат, но и таму се оптимисти дека таа ќе биде многу помала од претходните.

Струјното олеснувањето за менаџерите на јавните претпријатија доаѓа, откако по неколку преговори и инсистирања, од 01 декември за нив важи повластена цена на струјата од 95 евра за магават час.

Ваквата поволност во декември ја искористија вкупно 50 ЈП-ја и 233 основни и средни училишта.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles