15.3 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Берово доби товарно возило донација од Словенија

Денес о. Берово доби товарно возило, марка IVECO донација од Општина Раденци, Словенија за потребите на ЈПКР ,,Услуга”Берово, за подобрување на комуналните услуги. Во  текот на денешниот ден ќе бидат завршени и  царинските услуги и веќе од утре возилот ќе биде ставено во употреба и во служба на граѓаните на Општина Берово.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles