15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Борење: Изборно првенство за сениори

Во сабота, 21овој месец,според информациите од  претседателот на ФБСМ, Дејан Богданов, ќе се  одржи Изборно  државно првенство  во борење, сениори. На првенството се очекува  да земат учество сите борачи кои се   заинтересирани да го носат  дресот на македонската репрезентација на   идните меѓународни приредби. Се очекува да се појави и најдобриот спортист на Македонија, Владимир Егоров, кој  освои златен медал на ЕП, и кој  според  анкетата на бугарската агенција БТА го дели 13 место меѓу  најдобрите спортисти  на  Балканот. Изборното првенство ќе се одржи во Скопје, а организатор боречкиот клуб Лирија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles