15.9 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Домашното производство на струја е стабилно но мора да се штеди, порачуваат од Владата.

Домашното призводство на струја во првата половина од јануари е добро и стабилно, изнесе владиниот советник за енергија Андонов.

Без оглед на ова, од владата повикуваат на штедење.

Паралено, повторно беа повикани диреторите на училиштата да алицираат за користење на повластени цени на струјата чиј ро за пријавување истекува до петок.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles