21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Србија/Косово: Спахиу: Ако нема договор ќе има војна

Политичкиот аналитичар Нејмендин Спахиу рече дека доколку Белград и Приштина не постигнат конечен договор пред март, постои опасност од војна. Спахиу за приштинските медиуми изјави дека војната може да избие затоа што двете страни сакаат да покажат доминација над северот на Косово, а „Западот би можел да ги остави да се борат ако види дека не постигнат договор“.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles