15.3 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Хрватска: Се укинуваат матичните броеви

Хрватскиот Сабор  расправа за конечниот предлог на Законот за престанок на важење на Законот за матичен број, бидејќи на датумот на истекот на овој акт, 1 јануари годинава, се определува матичните броеви на граѓаните да престанат  да се бараат во службената евиденција.  бидејки во сила е .Законот за матични Идентификационите броеви .

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles