11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Жестока критика од светиниколскиот градоначалник за Клиничката болница во Штип

Жестока критика упати денес  светиниколскиот градоначалник  Дејан Владев за Клиничката болница во Штип. Владев, настапи како роднина на пациентка , крајно револтиран од условите во Болницата.

Од овие причини, Владев упати и јавен апел до сите надлежни институции под итно да преземат нешто за подобрување на условите во КБ – Штип.

Телевизија стар денес побара одговор и од директорот на Болницата Ален георгијев, но тој беше недостапен.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles