15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Блокиран еден од приодите до Брзата помош во Штип

Паркирани возила и сообраќајна гужва секојдневно во утринските часови го блокираат еден од приодите до Итната медицинска помош во Штип. Приодот кој се користи како поблиска врска до левиот дел од градот, неретко е неупотреблив поради сообраќајниот хаос. За да се избегне плаќање на паркинг, голем број граѓани возилата ги оставаат овде, со што го оневозможуваат или сериозно попречуваат приодот од и до Брзата помош.

На гужвата реагираат и тамошни жители, на  кои  им е блокиран приодот кон нивните домови.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles