20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија: Херо: Олигарсите владеат со државата

„Многу мала група  во Бугарија создаде  систем кој ја збогати олигархиската класа и ги презеде државните ресурси“. Со ваква мрачна констатацијата денеска американската амбасадорка во Софија, Херо Мустафа, ја оцени ситуацијата во Бугарија на средбата посветена на владеењето на правото во деловната средина.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles