15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Проект за колекторската цевка во Ново Село има, нема кој да го направи реагираат денеска од СДСМ

Основен проект за санирање на проблемот со колекторот во штипско Ново Село има.Обезбедени се и цевки, но, нема кој проблемот да го реши, изјавија денеска на прес од СДСМ

Од ЛС Штип , во врска со последната реакција на темата Колектор од СДСМ,доставија писмена реакција.

Локалната самоуправа по реконструкцијата на мостот ќе продолжи со санација на колекторската цевка,но наследивме некомплетна докуметацијата која мораше да се докомплетира за да се извадат неопходните одобренија за градба согласно законските прописи . Ние сме посветени на решавањето на проблемите со кои нашите сограѓани се соочуваат секојдневно,бидејќи на крајот од денот тие ја даваат оценката за тоа кој ја говори вистината, одговори градоначалникот Јорданов.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles