15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

6 милиони евра чекаат на општински проекти

6 мил евра од буџетот на Министерството з атранспорт и врски чекаат на општински проекти за реконструкција на улици и патишта, потсети денес министерот Благој Бочварски.

реконструкцијата на локалната и регионална патна мрежа, е една од најприоритетните во Министерството за транспорт и врски.

Годинава, за капитални проекти во Буџетот на Министерството се планирани вкупно 308 милиони евра.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles