15.9 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

МОН: Стипендиите и оброкот ќе се исплатат месецов

Исплатите за ученички стипендии, студентски стипендии во земјата и во странство и субвенциониран студентски оброк ќе се реализираат во текот на следната недела, информираа од МОН. Основ за исплата е усвојувањето на неколку програми кои се веќе доставени до комисите на Владата . Оттаму најавуваат дека програмите ќе бидат усвоени на следната владина седница, по што министерството, ќе ги подмири сите заостанати финансиски обврски кои учениците и студентите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles