15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Има ли дисциплинска постапка за секретарот на општина Штип за дивоградбата , праша СДСМ

Има ли дисциплинска постапка за секретарот на општина Штип за дивоградбата  или има обид целиот случај да се заташка, прашаа денес на прес конференција од  СДСМ:

Општина Штип покажа дека постапува транспарентно и неселективно, како за овој предмет, така и за сите останати, возвратија од Општината , но и прашаа?

Што направи СДСМ во врска со хотелите, хациендите и магацините на локалните олигарси, изградени на државно земјиште без никакво одобрение? Зошто соодветната комисија на централно ниво не донесува решение со кое ќе се овозможи Општина Штип да ги сруши овие бесправни објекти? Дали оваа партија го штити интересот на локалните моќници, затоа што ги финансираат кампањите на СДСМ?, се вели во соопштението од Општина Штип.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles