11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Косово : Украдени документо против Хашим Тачи

Францускиот весник „Неделни новини“  објави  за грабеж во станот на високиот судија за злосторства на ОВК, на почетокот на јануари во Париз, Оваа вест ја сподели  директорот на Дирекцијата за соработка со дијаспората и Србите во регионот, Арнауд Гајон. Гајон на Твитер објави дека весникот наведува дека во станот влегле професионалци и дека извадиле само лаптоп кој содржи многу чувствителни податоци за тековните судски постапки против  Хашим Тачи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles