11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Се креира листа за ДДВ на луксузни производи

Министерството за финансии сака да направи листа за ДДВ на луксузни производи која на ниеден начин нема да задира во основните производи што ги користат граѓаните и за тоа има доволно време, истакна денеска премиерот Димитар Ковачевски.

Сметам дека лесно ќе дојдеме до листа која нема да ги афектира граѓаните во однос на финалната цена на производите. Штом ќе биде направена листата, ќе биде доставена до институциите кои треба да ја спроведат, рече Ковачевски .

Изгласувањето на законите зависи од седниците што ги закажува Собранието и од расправата што се одвива во Комисијата за финансирање и буџет и на пленарна седница.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles