11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

35 год „Експериментално театарче“ во Делчево

Делчевското „Експериментално театарче“ одбележа 35 години од своето формирање и првата одиграна театарска претстава „Некоректен мртовец“.  „Експерименталното театарче“ е едно од ретките театарчиња, во кое покрај возрасната група, своја сопствена претстава „Ах, тие бројки“ имаше и театарскиот подмладок. Како театарска група добитници се на повеќе награди и признанија, а во своето 35-годишно постоење имаат одиграно над 100 претстави во повеќе градови во државата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles