21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Берово: Рехабилитација на земјоделски пат до Абланица

Ќе се рехабилитира локален пат, за пристап до земјоделско земјиште, до туристичката наслеба Абланица. Со овој проект ќе  се изврши чистење и тампонирање на постоечката траса на земјенниот пат во должината од околу 850 метри. За истиот, од Буџетот на Агенцијата за финасиска поддршка и рурален развој, обезбедени се околу еден милион денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles