15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

СДСМ и ВМРО ДПМНЕ во Штип повторно во конфликт

Наместо проекти, подобрување на комуналните услуги и поквалитетно водоснабдување, ЈП Исар се одлучи за повисоки цени на водата, обвинија денес на прес од СДСМ.

На критиките од СДСМ прозваните, веде директорот на Исар Трајан Коцев и градоначалникот Иван Јорданов одговорија.

Крајно лицемерно е партијата чии политики предизвикаа повисоки цени на струјата,горивото,лебот,брашното и сите останати основи елементи за егзистенција на граѓаните да коментираат за некакви покачување на цените. Сите ние сме сведоци дека под водство на СДС граѓаните се повеќе се сиромашни,а инфлацијата зема се поголем замав,затоа крајно време е да престанат со замајување на јавноста.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles