15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Словенија: Владата со три нови министерства

Парламентот во Словенија расправа за реорганизација на владата со три нови министерства, за високото образование, наука и иновации, за животната средина и енергетика и за солидарната иднина. На референдумот што беше одржан минатиот ноември, граѓаните го поддржаа предлогот за проширувањето на владата на 20 ресори.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles