20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

16 мил.ден. о. Штип намени за спортските клубови

16 милиони денари, штипската Општина обезбеди за спортските колективи за унапредување во нивната работа и постигнување на високи и квалитетни резултати. За таа цел, општината распиша Јавен повик, за нивно пријавување.

15 милиони денари се вложени за изградба и реконструкција на спортските терени во градот, подсети Јорданов.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles