15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Штип останува без КБ . Проектот вериатно ќе се ревидира, изјави премиерот Ковачевски.

Премиерот Димитар Кваевски нема прецизен одгвор кога нивата зграда на КБ Штип ке биде завршена, а ствена во функција.

Во однос на огромниит интерес за увоз на работна сила покажан од Германија и Хрватска кои Македонија ја нарекоа нивни златен рудник за работна сила, Ковачевски изјави дка спасот е вкез во ЕУ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles