14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Грција : Ноќ на чистки во Грција

За „ноќ на чистки” во грчката полиција пишува „Катимерини” во своето електронско издание, најавувајќи пензионирање или отпуштање синоќа на голем број високи раководители кои имале контроверзна улога во аферата со прислушувањето на грчките политичари од страна на разузнавачки служби. Со одлука на министерот за цивилна заштита, Такис Теодорикакос, генерал-потполковник Константинос Скумас останува на чело на грчката полиција. но заминуваат досега  многу значајни имиња  од полицијата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles