15.3 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Бежовска: Годинава стагнација на инфлацијата

Стабилизирање на цените на примарните производи, натамошното намалување на застојот во снабдувањето, но и на затегнатите меѓународни финансиски услови коишто ќе ја намалуваат побарувачката би требало да придонесат за стабилизирање на стапките на инфлација година, смета гувернерката на Народната Банка Анита Ангеловска Бежовска.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles