15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Веќе пет години 21 сопственик покрај автопатот Штип Миладиновци чекаат пристап до своите имоти.

Веќе пет години 21 сопственици покрај автопатот Штип Миладиновци чекаат пристап до своите имоти.Барање за изградба на спореден пат во должина од еден километар тие поднеле до ЈПДП, но проблемот сеуште е активен и тие имаат големи проблеми.

Во мегувреме, на лице место излегол Надзорот во изградбата на патот и тој се произнесол позитивно.

За решавање на повој проблем потребно да се изврши дополнителна експорпријација во широчина од четири метри и да се изгради пристапен пат до посочените катастарски партцели,стои во извештајот на Надзорот.

Сопствениците се револтирани. Ветувањето дека ќе им се изгради патот , останало само ветување од ЈПДП.

Од ЈПДП во врска со овој проблем изјавија:

,информираат од ЈПДП

Во пресрет на новата земјодлеска сезона сопствениците на имоти кои претежно се лозја, куќи и викендички, повторно се организираат одлучно порачувајкки дека нивниот проблем државата мора да им го реши.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles