20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Кошарка: Старт на пролетниот дел во 2 лига

Викендов стартува пролетниот дел од Втората кошаркарска лига на Македонија. Во првото коло штипски Соколи се среќаваат со  МЗТ Скопје, уни банка. Средбата ќе се игра во Штип во сабота, во 18 часот во спортската сала Јордан Мијалков. Оваа средба , но и сите останати, ќе бидат квалификациони, за штипјани.За подсетување,во  првиот дел, Соколи  на три секунди пред крајот на средбата со „тројка“ победи со еден кош разлика  во Скопје.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles