21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Над 50 % од скенираните сметки се со 1.800 д. поврат

 Повеќе од половина граѓани што скенирале сметки, успеале да го достигнат максималниот тримесечен износ за поврат на данок на додадена вредност од 1.800 денари. Од УЈП најавија дека износот за поврат на ДДВ ќе се зголеми на 2.100 денари. Следната исплата ќе се реализира во февруари 2023 за скенирани сметки во последното тримесечје од 2022 година, а зголемениот износ од 2.100 денари треба да се применува од 1 јануари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles