11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Помини ако можеш

Помини ако можеш. Ова е коментарот на житлите од ул. Широк Дол речиси секој пазарен ден, кога задолжително , најкористениот премин од дома до градот , им е блокиран од безобразно паркирани возачи. Сопстеници на скапи автомобили  , во обид да избегнат плаќање на 20 денари паркин  на Пазарот, оставаат празни места таму, а им го оневозможуваат или отежнуваат движењето на пешаците, главно возрасни луѓе, кои тешко одат и по рамно, а сега се принудни да прескокнуваат ѕитчиња.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles