15.9 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Утре во Штип се отвора првата приватна болница по Гиникологија и акушерство ,,Д-р Органџиски”

Утре во Штип во употреба ќе биде пуштена првата приватна болница по Гиникологија и акушерство со центар за брачна неплодност и инвитро оплодување ,,Д-р Органџиски”.

Новата болница е континуитет на 30 годишното работење на првата приватна акушерско – гиниколошка ординација во државата. Кој е заклучокот од тридецениското работење ?

Сепак кулминација на сите успеси е зачнувањето и раѓањето на првата четворка во државата.

Свечениот чин на отварањето и осветувањето ќе се случи утре со благослов на Неговото блаженство архиепископот Охридски Македонски г.г. Стефан и митрополитот на Брегалничката епархија г. Иларион.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles