11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Делчево: 1,2 мил ден за спорт и гражански здруженија

Општина Делчево денеска ги објави двата јавни повици за доделување финансиска помош во две категории, спорт и граѓански сектор. Годинава во Буџетот на Општина Делчево за оваа намена се предвидени вкупно 1,2 милиони денари. Од овие средства 890.000 денари се наменети за спортските здруженија, клубови, правни лица, додека 400.000 денари ќе се распределат на граѓанските здруженија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles